Epic Games Store is giving away a new free game [15 Şubat 2024]

Epic Games Store is giving away a new free game


Continuing to give gifts without slowing down Epic Games Store by to players February 15, 2024 As of now, a new game is being given.

Epic Games Store It was previously sold to players for 390 TL today by Dakar Desert Rally The game is given for free. The description for this game is as follows: “Dakar Desert Rally is the biggest and most epic off-road rally racing adventure ever developed. Dakar Desert Rally Experience the unparalleled speed and excitement of the biggest rally race on the planet, organized by the Amaury Sport Organisation, featuring a wide variety of licensed vehicles including motorcycles, cars, trucks, off-road vehicles and side-by-side vehicles (SSV). The game offers unique challenges for both hardcore off-road simulation fans and casual fun racing game fans. Compete in challenging online multiplayer races or roam vast wildernesses in single-player offline mode. More than 30 complete rally racing episodes from the official 2020, 2021 and 2022 Dakar Rally races in multiplayer and single-player modes with officially licensed cars, teams and drivers.

[haber id=”875017

Hepsi, seni pistlerle ve yollarla kısıtlamayan devasa bir açık dünyaya yayılmış durumda. Oyun ayrıca eksiksiz bir sürüş deneyimi için çeşitli yarış direksiyonlarını destekler. Oyunda dört mevsimin hepsi ve eksiksiz bir gece gündüz döngüsü yer alıyor. Giderek yaklaşan kum fırtınaları, çölün yakıcı güneşi, zorlu yağmur ve kar ya da derin çamurlar, kazanmak için bu unsurların üstesinden gelmen ve rekabette başarılı olman gerekecek. Tek oyunculu modda Rally Raid kariyerini geliştir ya da çevrimiçi çok oyunculu etkinliklerde arkadaşlarınla mücadele et.”

Epic Games Store tarafından oyunculara daha önce ücretsiz olarak, “Kulübe hoş geldin! Eleştirmenlerce beğenilen bu psikolojik korku hikâyesinde platonik aşkın için şiirler yaz ve okul romantizminin dehşetini deneyimle.” açıklamasına sahip olan Doki Doki Literature Club Plus! ile “Lost Castle, çevrimiçi ve yerel olarak dört oyuncuya kadar destek veren ve roguelike öğeler ile rastgele zindanlar içeren bir aksiyon RPG beat’em up! oyunudur” açıklamasına sahip olan Lost Castle oyunları ücretsiz olarak verilmişti.

Firma 22 Şubat tarihinde ise Fallout 2: A Post Nuclear Role Playing Game, Fallout Tactics: Brotherhood of Steel ve Fallout: A Post Nuclear Role Playing Game oyunlarını ücretsiz olarak verecek.

lgct-tech-game